CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Aktuality z knihovny

V minulých dnech se v naší knihovně natáčel videoklip k písni Tak mě úsměvem svým hřej, začínajícího talentovaného zpěváka Petra Hodka. Koukněte, jak umí mistr světa v kickboxu zpívat. 

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.

Petrovi tleskáme a držíme palce, ať se mu plní všechny jeho sny.

Publikováno: 15. 10. 2022 | Klíčová slova:

Novými posilami v knihovně jsou tři NEK PROFI „knihovníci“. Jedná se o univerzální panely s moderním vzhledem a dotykovým displejem. Panely mají několik funkcí - online katalog knihovního systému Tritius, zjištění zda čtenář již dokument četl - obsahuje integrovanou optickou čtečku pro průkazy a čárové kódy dokumentů a v brzké době přibyde i funkce samoobslužného půjčování a vracení dokumentů.

Celý článek...
Publikováno: 29. 09. 2022 | Klíčová slova: selfcheck, katalog, informace, NEK PROFI, VISK3

Řada nakladatelů a tvůrců obsahu pro děti během války podporuje ukrajinské rodiče. Byly zpřístupněny desítky dětských e-knih a audioknih, ale také kreslené filmy a rozhlasové pořady pro malé děti předškolního a školního věku. V nabídce jsou i publikace pro dospělé. Přinášíme přehled zdrojů. 

Celý článek...
Publikováno: 28. 04. 2022 | Klíčová slova: knihovna, Ostrov, odkazy, tipy, Ukrajina, literatura, e-knihy, filmy, rozhlasové pořady, ukrajinské, děti

Novinky v e-knihách. Líbí se vám nabídka? 

 

Celý článek...
Publikováno: 23. 11. 2021 | Klíčová slova: e-knihy, e-books, MK Ostrov, novinky

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Vyzkoušejte.

Publikováno: 14. 02. 2019 | Klíčová slova: informace, knihovny

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.