CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Čs. letectvo 30. let aneb život letce I. republiky

Obrázek k akci

Srdečně vás zveme na přednášku Daniela Švece.

Přednáška mapuje vojenskou (zejména leteckou) připravenost republiky Československé ve 30. letech 20. století. Nosnou linií jsou události let 1938 a 1939. Zmíněny jsou osudy nejen letců Plzeňska a Karlovarska a jejich služba v letectvu ČSR do okupace.

Poukázáno bude na život letce za první republiky – tzn. co musel člověk podstoupit, dokázat, aby se stal letcem. Cesta půjde od vojenského přijímače, přes Školu leteckého dorostu v Prostějově až po Vojenskou akademii v Hranicích na Moravě a další službu u leteckých pluků.

Připomenuty jsou osudy Františka Nováka našeho krále vzduchu a jednoho z nejlepších akrobatů nejen I. Republiky. Také jeho pilotů - Václava Jíchy, Josefa Hubáčka a dalších. Por. Karla Bečváře - absolventa vojenské akademie v Hranicích, nebo stíhacího pilota Karla Poštu, který létal na letounech Avia B-534.


Informace

Začátek:
19. 09. 2019 17:00

Konec:
19. 09. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
19. 09. 2019

Doporučeno pro:
Mládež, dospělé a seniory

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Čs. letectvo 30. let aneb život letce I. republiky

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.