CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Beseda s ilustrátorkou a spisovatelkou Lucií Lomovou

Obrázek k akci

V pátek 12. dubna se konala beseda s autorkou a ilustrátorkou komiksů Lucií Lomovou. Beseda byla určena dětem ze ZŠ a účastnili se jí žáci z 3. C ze ZŠ J. V. Myslbeka Ostrov.

Autorka se krátce představila a vysvětlila jak se ke komiksu dostala a kdy vytvořila svůj první. Ihned poté se vrhla do kreslení krátkého komiksu, na kterém dětem vysvětlila jak komiks vlastně funguje, jak se vyváří a jak jej může čtenář vnímat. Podle jejího komiksu vznikly také animované pohádky a dětem ukázala kolik práce na takové pohádce je, jak vzniká a kdo všechno se na tom podílí.

Děti paní ilustrátorku zahrnuly svými dotazy a prosbami o namalování obrázku. Všechny s úžasem koukaly jak lehce a bez zaváhání namalovala třeba dinosaura, nebo hokejistu. Odcházely nadšené nejen děti a paní učitelky, ale i paní Lomová byla nadšená, když viděla tak obrovský zájem a nadšení.

Besedu finančně podpořila Nadace ČEZ. Děkujeme.

 Informace

Začátek:
12. 04. 2019 11:00

Konec:
12. 04. 2019 12:00

Doporučeno pro:
Všechny

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Beseda

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Beseda s ilustrátorkou a spisovatelkou Lucií Lomovou

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.