CZE | ENG | DEU

Městská knihovna Ostrov

Českoslovenští letci Karlovarského kraje v RAF

Obrázek k akci

Srdečně vás zveme na přednášku Daniela Švece.

Přednáška se zaměřuje na letce, kteří se nejrůznějšími cestami snažili bojovat proti okupantům jejich země. Časová linie začíná událostmi let 1938 a 1939, Mnichovským diktátem a zabráním zbytku Československa, a končí poúnorovými událostmi. Nejednalo se vždy o Čechy. Mnohým byla rodným jazykem němčina - i přesto bojovali za Československo a po boku Čechů u čs. perutí - v nejednom případě za něj obětovali i život.

Mezi dvaceti jmény budou zmíněni: Sgt. Jan Bláha - pilot bombardéru 311. perutě, F/O Bedřich Holzner - jediný stíhací pilot Karlovarského kraje, F/O JUDr. Bedřicha Steinera - překladatel z M. Lázní, Sgt Theodora Schwarze - Němec, který zůstal věrný republice a za svou zemi i padl, F/O Alfred Posner, který obeplul svět, než se stal lékařem u 313. čs. stíhací perutě a mnoho dalších.Informace

Začátek:
15. 04. 2019 17:00

Konec:
15. 04. 2019 18:30

Rezervace vstupenek do:
15. 04. 2019

Doporučeno pro:
Mládež, dospělé a seniory

Umístění:
Učebna

Kategorie:
Přednáška

Tisk:
A4 k tisku

Informace

Akce již proběhla. Děkujeme za Váš zájem o ni.

Fotogalerie - Českoslovenští letci Karlovarského kraje v RAF

O knihovně

Zřizovatelem Městské knihovny Ostrov je město Ostrov. Knihovna je v provozu již od roku 1945 a ročně ji navštíví téměř 50 000 lidí. Kromě klasických a elektronických výpůjček knih funguje knihovna i jako komunitní a vzdělávací centrum.
Těšíme se i na vaši návštěvu!

Buďme v kontaktu

Zdroje

Portál knihovny.cz

O webu

Webové stránky jsou publikovány pod licencí Creative Commons 4.0. BY-NC-SA.